SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Västerås Innebandy
F07-08-09

Matcher
SEPTEMBER 2022
 
30
19:30
fre
19:30    
Mälarenergi Arena B-hall
Västerås IBS Ung DJ16 - IBF Örebro Utv DJ161  -  3  
OKTOBER 2022
 
04
19:30
tis
19:30    
Sporthallen Lärkan
IBK Sala DJ16 - Västerås IBS Ung DJ16  -      
09
14:00
sön
14:00    
Odenskolans Sporthall
SMÅ IF 06-08 FK1 - Västerås IBS Ung 07/09 FK10  -  4  
 
13
19:30
tor
19:30    
Klövernhallen 1
 
Romfartuna - Västerås IBS Ungdom  -      
15
13:30
lör
13:30    
Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Rönnby Västerås IBK Ung F06/07 DJ16 - Västerås IBS Ung DJ166  -  4  
15
14:00
lör
14:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1 - Ekeby IF 07/09 FK15  -  3  
 
22
13:00
lör
13:00    
Fagerstahallen
Per-Ols IBF 08/09 FK1 - Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK12  -  6  
23
16:00
sön
16:00    
Mälarenergi Arena B-hall
Västerås IBS Ung DJ16 - Nora IBK DJ168  -  4  
 
24
mån
00:00    
Kristiansborgshallen
Rönnby Västerås IBK Ung DJ16 - Västerås IBS Ung DJ16  -      
NOVEMBER 2022
 
09
19:30
ons
19:30    
Norrbyhallen
Lillån IBK 07/08 FK1 - Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1  -      
13
10:30
sön
10:30    
Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Rönnby Västerås IBK Ung F08/09 FK1 - Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK14  -  5  
 
18
20:00
fre
20:00    
Norrbyhallen
Lillån IBK DJ16 - Västerås IBS Ung DJ167  -  1  
20
16:00
sön
16:00    
Klövernhallen 1
Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1 - KFUM Örebro F0809 FK11  -  2  
 
26
14:00
lör
14:00    
Klövernhallen 1
Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1 - SMÅ IF 06-08 FK12  -  3  
27
16:00
sön
16:00    
Mälarenergi Arena B
Västerås IBS Ung DJ16 - Ekeby IF DJ161  -  8  
DECEMBER 2022
 
03
11:00
lör
11:00    
Klövernhallen 1
 
Västerås IBS Ungdom -   -      
03
12:00
lör
12:00    
Klövernhallen Plan 2
Romfartuna GOIF DM 2009 - Västerås IBS Ung DM 20093  -  2  
03
13:30
lör
13:30    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung DM 2009 - IBK Hallsta DM 20090  -  2  
03
15:00
lör
15:00    
Klövernhallen Plan 2
Västerås IBS Ung DM 2009 - Rönnby Västerås IBK Ung F09/10 FK38  -  3  
04
10:00
sön
10:00    
Mälarenergi Arena A
Västerås IBS Ung DJ16 - IFK Arboga IBK DJ163  -  6  
 
11
13:45
sön
13:45    
Kumlahallen Viahallen (Stora)
Ekeby IF 07/09 FK1 - Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK11  -  4  
 
14
19:00
ons
19:00    
Klövernhallen 1
Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1 - Per-Ols IBF 08/09 FK11  -  1  
16
19:00
fre
19:00    
Mälarenergi Arena A
Västerås IBS Ung DJ16 - IBK Hallsta DJ165  -  6  
18
16:30
sön
16:30    
Tybblelundsskolan
IBF Örebro Utv DJ16 - Västerås IBS Ung DJ167  -  0  
 
22
19:00
tor
19:00    
Köping Bad och sport, Badvägen 3
IBK Köping 07/08 FK1 - Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK12  -  3  
JANUARI 2023
 
11
19:30
ons
19:30    
Klövernhallen 1
Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1 - IBK Köping 07/08 FK17  -  2  
14
13:00
lör
13:00    
Mälarenergi Arena B
Västerås IBS Ung DJ16 - IBK Sala DJ16  -      
14
13:00
lör
13:00    
Mälarenergi Arena B-hall
Västerås IBS Ung DJ16 - Rönnby Västerås IBK Ung F06/07 DJ163  -  2  
15
14:00
sön
14:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1 - Lillån IBK 07/08 FK1  -      
 
20
19:45
fre
19:45    
Vasahallen
IFK Arboga IBK DJ16 - Västerås IBS Ung DJ165  -  3  
21
14:00
lör
14:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1 - Rönnby Västerås IBK Ung F08/09 FK14  -  1  
 
28
14:00
lör
14:00    
Tegelbruket
KFUM Örebro F0809 FK1 - Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1  -      
FEBRUARI 2023
 
04
14:50
lör
14:50    
Mälarenergi Arena A-hall
Västerås IBS Ungdom - Rönnby IBK  -      
 
11
14:45
lör
14:45    
Odenskolans Sporthall
SMÅ IF 06-08 FK1 - Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1  -      
11
15:00
lör
15:00    
Idrottshuset, Nora
Nora IBK DJ16 - Västerås IBS Ung DJ16  -      
 
18
14:00
lör
14:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1 - Ekeby IF 07/09 FK1  -      
19
14:00
sön
14:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1 - Ekeby IF 07/09 FK1  -      
19
16:00
sön
16:00    
Mälarenergi Arena B
Västerås IBS Ung DJ16 - Rönnby Västerås IBK Ung DJ16  -      
 
25
15:00
lör
15:00    
Fagerstahallen
Per-Ols IBF 08/09 FK1 - Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1  -      
26
13:00
sön
13:00    
Fagerstahallen
Per-Ols IBF 08/09 FK1 - Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1  -      
MARS 2023
 
08
18:00
ons
18:00    
Nibblehallen
IBK Hallsta DJ16 - Västerås IBS Ung DJ16  -      
11
11:00
lör
11:00    
Mälarenergi Arena B
Västerås IBS Ung DJ16 - Lillån IBK DJ16  -      
12
14:00
sön
14:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1 - IBK Köping 07/08 FK1  -      
 
13
mån
00:00    
Köpings bad & sport (Nya Arenan)
IBK Köping 07/08 FK1 - KFUM Örebro F0809 FK1  -      
18
15:30
lör
15:30    
Skogstorpskolan
Ekeby IF DJ16 - Västerås IBS Ung DJ16  -      
 
24
19:30
fre
19:30    
Mälarenergi Arena A
Rönnby Västerås IBK Ung F08/09 FK1 - Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1  -      
APRIL 2023
 
03
mån
00:00    
Köpings bad & sport (Nya Arenan)
IBK Köping 07/08 FK1 - Ekeby IF 07/09 FK1  -      
09
12:00
sön
12:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1 - KFUM Örebro F0809 FK1  -      
09
14:00
sön
14:00    
Övrig
Västerås IBS Ung/Romfartuna GIF FK1 - KFUM Örebro F0809 FK1  -      
 
VÅRA SPONSORER