SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Västerås Innebandy
P09

Matcher
OKTOBER 2021
 
16
12:30
lör
12:30    
Vasahallen
IFK Arboga PK5 - Västerås IBS Ung PK51  -  6  
17
16:00
sön
16:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK4 Svår - IBK Köping PK4 Svår3  -  0  
 
23
13:15
lör
13:15    
Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Rönnby IBK Ung PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår1  -  8  
 
30
15:00
lör
15:00    
Tillberga Sporthall
Tillberga IK Ung PK5 - Västerås IBS Ung PK5  -      
30
16:00
lör
16:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK4 Svår - Gropens IF PK4 Svår2  -  5  
NOVEMBER 2021
 
08
mån
00:00    
Birgittaskolan 16
IBF Örebro Utv PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår  -      
14
14:00
sön
14:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK5 - IBK Köping PK5  -      
 
20
10:00
lör
10:00    
Sporthallen Kungsör A
Kungsörs IBK PK5 - Västerås IBS Ung PK52  -  23
21
11:45
sön
11:45    
Sporthallen Lärkan
IBK Sala PK4 Svår (09) - Västerås IBS Ung PK4 Svår  -      
 
27
10:00
lör
10:00    
Mälarenergi Arena A
Västerås IBS Ung PK5 - Surahammars IBF PK511  -  2  
28
10:00
sön
10:00    
Mälarenergi Arena A
Västerås IBS Ung PK4 Svår - IBK Sala PK4 Svår10  -  3  
DECEMBER 2021
 
05
12:30
sön
12:30    
Skogstorpskolan
Kumla IBK PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår8  -  1  
 
09
18:45
tor
18:45    
Ullvihallen
IBK Köping PK5 2010 - Västerås IBS Ung PK53  -  7  
12
14:00
sön
14:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK4 Svår - Per-Ols IBF PK4 Svår4  -  1  
 
16
18:30
tor
18:30    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK4 Svår - IBK Hallsta PK4 Svår3  -  2  
19
10:00
sön
10:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK5 - IBK Hallsta PK54  -  7  
JANUARI 2022
 
05
10:30
ons
10:30    
Mälarenergi Arena A
Skiljebo SK PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår3  -  3  
05
12:00
ons
12:00    
Mälarenergi Arena A-hall
Tyresö Trollbäcken - Västerås IBS Ungdom  -      
08
10:00
lör
10:00    
Klövernhallen 1
Västerås IBS Ungdom - Surahammar PK4 Lätt  -      
08
10:00
lör
10:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK5 - Surahammars IBF PK4 Lätt4  -  5  
09
10:30
sön
10:30    
Köpings bad & sport (Nya Arenan)
IBK Köping PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår2  -  2  
 
16
12:00
sön
12:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK5 - IFK Arboga PK5  -      
 
22
11:00
lör
11:00    
Skinnskattebergs Sporthall
Knäppmora AIK PK4 Lätt - Västerås IBS Ung PK5  -      
22
11:30
lör
11:30    
Sporthallen Lärkan
IBK Sala PK5 - Västerås IBS Ung PK5  -      
22
14:15
lör
14:15    
Fjugesta Bollhall
Gropens IF PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår  -      
 
30
10:00
sön
10:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK5 - Tillberga IK Ung PK5  -      
30
10:00
sön
10:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK5 - IBK Sala PK5  -      
30
10:00
sön
10:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK5 - Kumla IBK PK4 Lätt  -      
30
16:00
sön
16:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK4 Svår - Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3  -      
FEBRUARI 2022
 
04
19:15
fre
19:15    
Mälarenergi Arena A
Västerås IBS Ung PK4 Svår - Rönnby IBK Ung PK4 Svår  -      
 
12
lör
00:00    
Tybblelundsskolan
Örebro SK Ung PK4 Lätt - Västerås IBS Ung PK5  -      
12
10:30
lör
10:30    
Köpings bad & sport (Nya Arenan)
IBK Köping PK5 - Västerås IBS Ung PK5  -      
12
15:15
lör
15:15    
Skogstorpskolan
Ekeby IF PK4 Lätt - Västerås IBS Ung PK5  -      
13
10:00
sön
10:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK4 Svår - IBK Sala PK4 Svår (09)  -      
13
16:00
sön
16:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK5 - IBK Köping PK4 Lätt  -      
 
19
13:00
lör
13:00    
Sporthallen Lärkan
IBK Sala PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår  -      
20
14:00
sön
14:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK5 - Kungsörs IBK PK5  -      
 
26
09:00
lör
09:00    
Mälarenergi Arena Surahammar
Surahammars IBF PK5 - Västerås IBS Ung PK5  -      
27
12:00
sön
12:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK4 Svår - Kumla IBK PK4 Svår  -      
MARS 2022
 
05
14:30
lör
14:30    
Tybblelundsskolan
IBF Örebro Utv PK4L - Västerås IBS Ungdom  -      
05
14:30
lör
14:30    
Tybblelundsskolan
IBF Örebro Utv PK4 Lätt P08/09 - Västerås IBS Ung PK5  -      
 
11
fre
00:00    
Lillåns skola
Lillån IBK PK4 Lätt - Västerås IBS Ung PK5  -      
13
11:30
sön
11:30    
Fagerstahallen
Per-Ols IBF PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår  -      
 
18
19:00
fre
19:00    
Sporthallen Hallstahammar
IBK Hallsta PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår  -      
20
12:00
sön
12:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK5 - IBK Köping PK5 2010  -      
20
12:00
sön
12:00    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK5 - Lillån IBK PK4 Lätt  -      
 
25
18:00
fre
18:00    
Klövernhallen Plan 2
Västerås IBS Ung PK4 Svår - Skiljebo SK PK4 Svår  -      
26
11:00
lör
11:00    
Mälarenergi Arena Surahammar
Surahammars IBF PK4 Lätt - Västerås IBS Ung PK5  -      
27
11:00
sön
11:00    
Sporthallen Hallstahammar
IBK Hallsta PK5 - Västerås IBS Ung PK5  -      
APRIL 2022
 
03
15:45
sön
15:45    
Klövernhallen Plan 1
Västerås IBS Ung PK5 - Örebro SK Ung PK4 Lätt  -